Po godzinach spędzonych w studio, kolejnych przesłuchaniach nagranych utworów nachodzi pora wydania płyty. Jeżeli powstał już gotowy krążek w formacie Audio CD to tylko pozostaje go powielić – czyli wytłoczyć lub nagrać. Lub jeżeli konieczne jest jeszcze zebranie utworów w odpowiedniej kolejności i konwersja do Audio CD to czas zasiąść do komputera. Dlaczego Audio CD? Najlepszą ilustracją jest poniższy opis z okna programu Nero Express.

Płyty takie można odsłuchać na dowolnych odtwarzaczach audio. A przy zapisie na przykład jako płyty zawierającej pliki .mp3 nie każdy odtwarzacz ma możliwość jej odtworzenia. Inną sprawą są jeszcze subiektywne odczucia dotyczące jakości dźwięku. Mając oprogramowanie Nero … Essentials najlepiej skorzystać bezpośrednio z Nero Express z większą ilością opcji zamiast korzystać z opcji Nagrywanie audio w głównym oknie Nero StartSmart. Tak jak przy nagrywaniu każdej zawartości płyty pliki dołącza się w menu Dodaj. Kolejność utworów na płycie można zmieniać przeciągając utwory na wybraną pozycję. Dodatkowe opcje jak tytuły, wykonawcę, przerwy pomiędzy utworami można edytować we właściwościach dodanych plików.

Po zebraniu wszystkich utworów we właściwej kolejności czas na wypalenie płyty. Teraz warto skorzystać z pionowego przycisku otwierającego dodatkowe opcje – w tym wybór szybkości zapisu czyli wypalenia. Przy takiej płycie wypalanie z szybkością 8x jest jak najbardziej na miejscu. Lepiej się spieszyć przy innych okazjach.

I tak powstała płyta wzorcowa. Po jej przesłuchaniu, zweryfikowaniu można ją przekazać do powielenia (lub zapisać ten sam materiał w formie obrazu płyty – .nrg własnego formatu Nero i przesłać drogą elektroniczną.

Zapraszamy