Wymiary okładek czy wkładek znajdziesz na naszej stronie cd-dvd.pl/pudelka-i-okladki.

Ale zaczekaj! Jeszcze mam jeszcze kilka istotnych informacji.

Możesz również skorzystać z przygotowanych szablonów (.pdf) i otworzyć je w programie graficznym. Najłatwiejszym sposobem przygotowania projektu opakowań takich jak koperty, DigiPacki czy Ekopacki będzie skorzystanie z gotowych szablonów pobranych ze strony i i praca na ich podstawie. Na przykład w Photoshop-ie.  Jeżeli chcesz przygotować projekty
bez korzystania z szablonów to wystarczy pamiętać o kilku elementach. Na naszej stronie podajemy wymiary gotowych okładek, takich już dociętych do swojego końcowego wymiaru. Najłatwiejszym sposobem dobrania właściwego wymiaru okładki projektowanej do druku będzie przy rozpoczynaniu pracy przeliczenie wymiaru z cm na pixele – mnożąc wielkość w centymetrach przez 118,11. Czyli wkładka do pudełka Slim 12 x 12 cm (x 118,11) to ~1417 x 1417 pixeli.

Ale, to jeszcze nie wszystko …

Ale, dodatkowo wielkość „tła” okładki powinna być powiększona o 3 mm z każdego obcinanego po druku boku okładki. W przypadku okładki do Slima – z każdego boku. To znaczy, że wymiar „tła” powinien wynosić 0,3 + 12 + 0,3 cm, w sumie 12,6 cm. Po przeliczeniu 1488 pixeli.

wkladka120x120

Po co potrzebne te 3 mm na tak zwany spad – o tym w następnej części. Mój projekt okładki – spady