Tłoczenie płyt.

Przy większych nakładach (już od kilkuset sztuk, a najczęściej powyżej tysiąca) proponujemy tłoczenie płyt CD DVD z nadrukiem wykonywanym metodą offsetu lub sitodruku wysokiej rozdzielczości. Napisz o wycenę. Zaproponujemy korzystne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Napisz o wycenę

Druk na płytach.

Przy mniejszych nakładach druk odbywa się na gotowych płytach, które następnie są nagrywane w automatach kopiujących. W przypadku tłoczenia płyt cały proces zaczyna się od dostarczenia nagranej płyty wzorcowej do tłoczenia. Wykonanie nadruku odbywa się na wytłoczonej gotowej płycie.

Tłoczenie płyt?

” Tłoczenie płyt ” stosuje się gdy produkcja płyt wynosi najczęściej powyżej tysiąca sztuk, gdyż znaczący wpływ na cenę jednostkową tłoczenia płyt mają koszty wytworzenia płyty matki, stanowiącej wzorzec dla tłoczonych później kopii. Przy niższych nakładach bardziej opłacalny jest nadruk na płytach i ich nagrywanie.
Glassmastering, czyli produkcja płyty ” matki ” do tłoczenia płyt wymaga naświetlenia laserem specjalnej substancji światłoczułej, podobnie jak na kliszy filmowej. Warstwa światłoczuła, znajdująca się na szklanym krążku, jest następnie wytrawiana. Powstały trójwymiarowy obraz poddany zostaje galwanizacji i pokryty warstewką metalu. Matka służy następnie jako wzorzec do przygotowania odpowiedniej ilości matryc do tłoczenia płyt, przy założeniu ograniczonej wymaganiami jakościowymi liczby płyt tłoczonych na jednej matrycy.
Gotowa matryca trafia do maszyny tłoczącej, zamieniającej odpowiednią ilość granulowanego poliwęglanu na plastyczną masę, która pod ciśnieniem formowana jest w krążek z powierzchnią stanowiącą lustrzane odbicie matrycy. Następnie powierzchnia zawierająca dane zostaje zabezpieczona przed uszkodzeniem w sposób odpowiedni dla stosowanego standardu płyty, a płyty metalizowane co umożliwia ich odczyt. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany, zaś w zależności od wydajności maszyny ” tłoczenie płyty ” trwa od kilku, do kilkunastu sekund. Natomiast bez względu na to, jaka technologię zastosowano do produkcji płyty, końcowym etapem tłoczenia płyty jest wykonanie na niej nadruku.

Co potrzeba do tłoczenia płyty


materiał nagraniowy do tłoczenia płytŻeby rozpocząć produkcję płyt – tłoczenie płyty potrzebny jest przede wszystkim gotowy materiał „nagraniowy” który ma się znaleźć na płycie. Jeżeli ten materiał jest jeszcze w trakcie przygotowań a nakład płyt nie przekracza 2 tysięcy sztuk, to można wybrać rozwiązanie nadruku płyt i ich nagrywania. W naszych warunkach nagrywanie odbywa się na specjalnych systemach nagrywających płyty ze znacznie niższymi prędkościami niż w domowych komputerach. Daje to możliwość lepszego nagrania płyt.

płyta matka do tłoczenia płytPrzygotowany materiał do tłoczenia należy nagrać na płytę, w gotowej postaci takiej jak ma znajdować się na tłoczonej płycie. Płyta taka zwana „płytą matką” będzie materiałem na podstawie którego zostaną wyprodukowane czyli wytłoczone płyty. Płytę należy przesłać do nas. W przypadku mniejszej zawartości można również przygotować tak zwany obraz płyty (na przykład w programie Nero Express) i przesłać na nasz ftp.

nadruk na płycieWyprodukowane, tłoczone płyty są w końcowym etapie produkcji drukowane w technologii offsetu lub sitodruku. Sposób nadruku jest dobierany zależnie od przygotowanego projektu. Przy przygotowaniu projektu warto skorzystać z informacji o przygotowaniu projektu nadruku na płytach.

płyta tłoczona z nadrukiemGotowe płyty z nadrukiem wysyłamy do odbiorcy firmą kurierską.

Napisz o wycenę